Вікісховище:Підписи

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:Signatures and the translation is 92% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Signatures and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.

Shortcut: COM:SIGN

Клацніть на кнопку підпису на своїй панелі редагування, щоб вставити підпис наприкінці Вашого коментаря.

Підписування коментарів на сторінках обговорень є обов'язковим, і сприяє веденню дискусії тим, що допомагає ідентифікувати автори якогось конкретного коментаря. Тоді інші користувачі зможуть перейти на сторінку обговорення, і звернутися зі своїми коментарями до конкретних користувачів. Обговорення є важливою частиною спільної роботи над проектом, оскільки воно допомагає всім користувачам зрозуміти прогрес та еволюцію цієї роботи.

Щоб поставити підпис і дату біля Вашого коментаря, введіть чотири тильди (~~~~) або клацніть кнопку підпису на панелі інструментів. Після збереження сторінки ці тильди буде замінено Вашим іменем користувача (з посиланням на Вашу сторінку користувача), посиланням на Вашу сторінку обговорення, і міткою часу, ось так:

Example (talk) 00:02, 27 May 2023 (UTC)

Правила щодо нестандартних підписів

Вікісховище дозволяє користувачам налаштовувати свої підписи в налаштуваннях, але є декілька правил, спрямованих на уникнення порушень роботи проекту. Підпис повинен однозначно ідентифікувати автора коментаря, і містити посилання на його сторінку користувача, сторінку обговорення, або на його внесок. Налаштований підпис має бути створений таким чином, щоб не псувати читабельності сторінки. Якщо використовуються псевдоніми, вони мають пов'язувати дописувача з конкретним обліковим записом користувача. Відгалуження підписів чи цілеспрямоване приховування особи дописувача є неприйнятними.

Включення шаблонів

Включення шаблонів і парсерних функцій у підписи (наприклад, такі, що виглядають як {{User:Name/sig}}) заборонені. Для цього є декілька причин:

  • Шаблони підписів є і завжди будуть ціллю вандалів, навіть якщо користувач покине проект.
  • Деякі автоматизовані скрипти (боти) використовуються для автоматичної архівації особливо активних сторінок обговорення. Ці боти читають код сторінки обговорення, але не включають шаблонів у зчитану інформацію, тож не розпізнають такі шаблони як підписи.
  • Шаблони підписів є хоча створюють хоча й невелике, але зайве навантаження на сервери. Включені підписи вимагають додаткового опрацювання — кожного разу, коли Ви зміните код свого підпису, на всіх сторінках, на яких Ви залишали свої повідомлення, треба буде оновити кеш.
  • Вставка підпису через підставляння шаблону теж не вітається, оскільки використання шаблону з певним кодом замість просто введення цього коду в поле підпису в налаштуваннях просто не має сенсу.

Прості текстові підписи, що зберігаються наряду з контентом сторінки, і використовують не більше ресурсів, аніж самі коментарі, уникають усіх цих проблем.

Зображення в підписі

Зображення будь-якого типу не повинні використовуватись у підписах з таких причин:

  • вони створюють зайве навантаження на сервери і можуть спричинити сповільнення роботи цих серверів
  • на місце того зображення, яке Ви оберете для підпису, може бути завантажене інше зображення, що може зробити Ваш підпис ціллю для ймовірного вандалізму, а також для DoS-атак
  • вони ускладнюють перегляд і сканування сторінок
  • вони ускладнюють копіювання тексту зі сторінок
  • вони можуть відволікати від актуального повідомлення
  • зображення не змінюють розмір при зміні розміру тексту, тож рядки із зображеннями є трохи вищими аніж рядки без них
  • вони засмічують список «посилань на файл» на сторінці зображення кожного разу, коли Ви залишаєте свій підпис на новій сторінці обговорення
  • зображення у підписах безпідставно привертають особливу увагу до дописів користувачів, що використовують такі підписи

Однією можливою альтернативою є використання символів Юнікоду замість зображень.

Підписи, що підтримують багатомовність

Активним користувачам Вікісховища, чиї користувацькі імена не використовують латиницю (наприклад, записані арабською, китайською чи івритом), рекомендується додавати до свого підпису латинську транслітерацію, переклад, або псевдонім (через Preferences → розділ «Signature» → опції Signature: і Treat signature as wikitext (without an automatic link to your user page)). Це полегшує розпізнавання цих користувачів і співпрацю з ними інших редакторів, незнайомих з таким письмом. Так само й користувачам, що використовують латиницю, і часто взаємодіють з користувачами, рідна мова яких використовує інше письмо (наприклад, японська), теж варто подумати над додаванням до свого підпису версії свого імені користувача тією мовою.

Приклад 1: ریلکه talk (Example)
Приклад 2: Example talk (ریلکه/里尔克/リルケ)

Імена користувачів, записані з використанням письма справа наліво

У підписах користувачів, що використовують імена, записані арабською мовою, івритом, чи іншим письмом справа наліво, наявність тексту, що має два різні напрямки, створює проблеми в деяких браузерах. Прикладом такого підпису є

Кінець коментаря مثال (talk) 0:00, 1 January 2014 (UTC)

Для декого це може виглядати як «1 ,0:00 (talk) مثال January 2014 (UTC)» (див. w:en:Bi-directional text#Unicode support).

Цю проблему можна вирішити додаванням символу напрямку зліва направо, або LRM (‎) після посилання на сторінку користувача:

[[User:مثال|مثال]]&lrm; ([[User talk:مثال|<span class="signature-talk">talk</span>]]) 0:00, 1 January 2014 (UTC)
مثال‎ (talk) 0:00, 1 January 2014 (UTC)

В розділі «Підпис» у Ваших налаштуваннях, можете змінити свій підпис так, щоб він містив цей символ напрямку зліва направо. Якщо сам по собі Ваш коментар записаний мовою, що використовує письмо справа наліво, то перед підписом може бути необхідність додати ще один символ LRM (інакше частина підпису може опинитися перед коментарем).